Такси

Заповед № РД 19-296 / 26.06.2019 г. за определяне на таксите за кандидатстване и обучение в СУ „Св. Климент Охридски“

Годишни такси за учебната 2019/20 г. за обучение субсидирано от държавата: Приложение 1.1. Годишни такси за обучение на новоприети студенти, докторанти и специализанти – граждани на Република България, на друга държава – членка на ЕС, или на друга държава – страна по Споразумението за ЕИП, или на Конфедерация Швейцария (обучение, субсидирано от държавата) към заповед РД 19-296/ 26.06.2019 г.

Годишни такси за учебната 2019/20 г.за платено обучение: предстои да бъдат определени със заповед на Ректора

За чуждестранни студенти, граждани на трети за Европейския съюз държави:

Приложение 1.2. Годишни такси за обучение на новоприети чуждестранни студенти, докторанти и специализанти по чл. 95, ал. 8 от Закона за висшето образование – граждани на трети за ЕС държави;

Приложение  1.3. Годишни такси за обучение на чужд език на новоприети студенти, докторанти и специализанти по чл. 95, ал. 8 от Закона за висшето образование – граждани на трети за Европейския съюз държави;

Размерът на таксата за участие в кандидат-магистърския конкурс е 30,00 лв. за един изпит и 30,00 лв. за всеки следващ. От такса за кандидатстудентски изпити се освобождават: кръгли сираци (до 25 годишна възраст), инвалиди с трайни увреждания и намалена работоспособност 70 и над 70 на сто, военноинвалиди и майки с три и повече деца. Всеки конкретен случай се удостоверява със съответните документи. Заплащането на таксата за участие в приема може да направите както следва:

• В брой на касите на Университета (Паричен салон, Северно крило, етаж V);
  • По банков път на сметка:

БНБ–ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ; IBAN: BG52 BNBG 9661 3100 1743 01 BIC CODE: BNBGBGSD Титуляр: СУ „Св. Климент Охридски” Вносител: Три имена, факултет, основание за плащане Преди заплащане на таксите е необходимо да съобразите възможността за признаване на изпити в различни магистърски програми, за които бихте желали да кандидатствате, и при подаване на документите да разберете броя на изпитите, на които ще се явявате. Тъй като внесена такса за явяване на кандидатстудентски изпити не се възстановява, молим първо да обмислите и проверите какви изпити задължително трябва да положите, а при съмнения да се консултирате с комисията по прием. Ако изпитите са повече от един, кандидатствате в няколко програми или в различни форми и не сте сигурни колко следва да заплатите, можете да ни пишете.